Trwałe płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane szybko się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od właściwego i sumiennego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest efekt końcowy własnych prac. Przed użyciem artykułów do protekcji oraz dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Jak konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, powinno się nanieść kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im sporo uwagi i troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń z pcv. Ów gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji dlatego dogadzają swoim właścicielom przez wiele lat.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s